ROK 2015

Jelikož na výroční valné hromadě 27. 12. 2014 proběhly volby výboru SDH, začali jsme nové pětileté období s těmito členy výboru, kteří byli zvoleni.

• Starosta SDH – Josef Hlavatý

• Místostarosta – Jan Řehoř st.
  • Velitel SDH – Rudolf Janíček
  • Zástupce velitele – Petr Řehoř ml.
  • Jednatel – Roman Petera
  • Referentka žen – Jana Řehořová
  • Vedoucí mladých hasičů – Jiří Šmídek
  • Hospodář – Josef Tulis (č.p. 69)
  • Preventista – Tomáš Poul
  • Předseda KRR – Vlastimil Čuhel
  • Strojníci – Petr Balabán, David Hlavatý, Jaroslav Janíček, Josef Tulis (č.p. 81)

11. 1. 2015 jsme tradičně vyslali tři delegáty na okrskovou výroční schůzi do Bobrové. Starosta okrsku vyhodnotil pětiletou činnost stávajícího výboru okrsku a následně byl zvolen výbor okrsku nový na dalších 5 let.

7. 2. 2015 jsme uspořádali tradiční hasičský ples se skupinou Dezerd. Kdo přišel, neprohloupil, výborně se bavil, ochutnal výborný hovězí guláš a o půlnoci vyhrál v bohaté tombole.

V průběhu února, března a dubna se naši obětaví a pracovití členové účastnili brigád v budově staré školy na renovaci interiéru, kde odpracovali 310 brigádnických hodin.

29.3 2015 v KD Žďár nad Sázavou proběhlo shromáždění starostů okresu ZR. Zde opět bylo vyhodnocení pětileté činnosti OSH a schválení kandidátů OSH a KSH k volbám na 5. sjezd SH ČMS do Pardubic. Zde byla výstava všech praporů SDH v okresu, kde se svou krásou honosil i náš prapor SDH, který dovezl starosta našeho sboru.

25. 4. 2015 byl proveden sběr železného šrotu a elektrospotřebičů po naší obci v rámci jarního úklidu.

3. 5. 2015 jsme společně s obecním úřadem uspořádali druhou oslavu sv. Floriána. Součástí slavnosti byla, u místní kapličky, mše svatá za živé a zemřelé hasiče a občany naší obce. Akce byla spojena se Dnem matek v KD U Pávku, kde někteří mladí hasiči vystupovali v divadelním představení.

24. 5. 2015 jsme uspořádali první kolo 4. ročníku soutěže mladých hasičů „Novoměstský Soptík“. Během roku se uskutečnilo dalších 5 soutěží, kterých se mladí hasiči účastnili. Nejlepšího umístění dosáhli v Zubří, kdy skončili na 3. místě.

30. 5. 2015 se naši mladí hasiči zúčastni dvěma družstvy okresní soutěže Plamen, která se konala v Hamrech nad Sázavou.

6. 6. 2015 jsme uspořádali taneční výlet, na návsi, se skupinou Accort. Tato akce byla velice vydařená díky pěknému počasí a hojné účasti návštěvníků z širokého okolí.

7. 6. 2015 se šest družstev z našeho sboru zúčastnilo okrskové soutěže v Bohdalci, ze které naši výborní hasiči a hasičky přivezli 6 pohárů.

14. 6. 2015 se náš sbor zúčastnil oslavy 80. výročí založení SDH Radešín.

5. 7. 2015 se náš sbor zúčastnil oslavy 120. výročí založení SDH Nová Ves.

2. 8. 2015 SDH Jámy uspořádal soutěž s koňskými stříkačkami, kde náš sbor také soutěžil s naší renovovanou koňkou.

8. 8. 2015 jsme absolvovali dvojitý zásah při hašení dvou polí, které vzplanuly od kombajnů při sklizni obilí. Důsledkem požáru bylo extrémní sucho. Zásahová jednotka SDH plnila cisterny vodou u požární nádrže, které následně jeli hasit pole. Poslední takovýto velký zásah byl v roce 1976 při lesním požáru. Za tento úspěšný zásah a regulaci cisteren byl náš sbor pochválen od profesionálních hasičů. Velký dík patří i místním soukromým zemědělcům, kteří neváhali a jeli oborávat pluhy požářiště, aby se tím zabránilo šíření požáru.

6. 9. 2015 se dvě družstva mladých hasičů zúčastnili soutěže „Memoriál p. Sokolíčka“ v Novém Městě na Moravě.

19. 9. 2015 SDH a obecní úřad uspořádali společné posezení s občany u grilovaného čuníka.

10. 10. 2015 se mladí hasiči zúčastnili okresní soutěže hry Plamen v České Svratce.

16. 10. 2015 se zásahová jednotka sboru zúčastnila námětového cvičení v Řečici. Zde bylo simulováno hledání pohřešované osoby v lese rojnicí hasičů.

Během celého roku se členové SDH podíleli na terénních úpravách, stavbě gabiónu a dalších pracích ve sportovním areálu U Pávků, který se chýlí ke konci.

O úspěšně provedených akcích tohoto roku a plánovaných akcí na rok 2016 jsme projednali na Výroční valné hromadě 12. 12. 2015 v sále U Pávků. Do sboru jsme zde také přijali 5 mladých hasičů.